IMG_0026

Mazella&Palmer kirpimų akademija keliauja per pasaulį mokydami ne tik KAIP kirpti, bet ir aiškindami KODĖL. Vos per ketverius pastaruosius metus net 45 šalis aplankiusių kirpimo meistrų iš Didžiosios Britanijos Jean Baptiste Mazella ir Dove Palmer sąraše Lietuva tapo 46-tąja šalimi, kurioje jie tris dienas dalijosi savo žiniomis, mokė pažangiausius kirpėjus amato plonybių ir demonstravo naujausios savo kolekcijos tendencijas.

“Mūsų studentai žino: tobulybė gimsta iš praktikos,” – sakė meistrai, per tris dienas pademonstravę šešis kirpimus scenoje ir dar tiek pat įvaizdinių modelių. Iš viso Mazella&Palmer Fusion kurso Kaune klausėsi per septyniasdešimt meistrų iš visos Lietuvos, o dalis jų turėjo progą patys palavinti ranką ir, asmeniškai prižiūrimi J. B. Mazellos bei D. Palmerio, sukurti po tris kirpimus – pagrindų, modernaus salono ir kūrybinės kolekcijos temomis.

“Žiūrėk, parodysiu tau kirpimą, su kuriuo uždirbsi daug pinigų, o klientai plaukte plauks,” – šypsodamasis sakė J. B. Mazella savo studentui, ir čia pat pridūrė modeliui: – Vis dar neturi vaikino? Nieko tokio – išėjusi su šiuo kirpimu į gatvę, nuviliosi pusę miesto vyrų!” Nenuostabu, kad šis britų duetas per sąlyginai trumpą laiką tapo pasaulinio lygio žvaigždėmis, kurių seminarų laukia kirpėjai nuo Tailando iki JAV: tiksli, nuodugni ir profesionaliai paruošta programa, atidumas detalėms ir milžiniška patirtis – tai jų galingas koziris, kuriuo šie du charizmatiški vyrai sumaniai naudojasi.

Pirmojoje dalyje klausytojams buvo išdėstyta nuodugni istorinių pokyčių studija ir nuosekliai pademonstruoti kirpimai scenoje. Tuo tarpu praktinės dalies dalyvių laukė individualus dėstytojų dėmesys ir darbas su modeliais: nuo skirtingų technikų taikymo, proporcijų adaptavimo pagal konkretaus modelio veidą, iki džiovinimo ir sušukavimo gudrybių.

Kaip pabrėžė patys D. Palmer ir J. B. Mazella, jų tikslas – ne tik įkvėpti kirpėjus, bet ir padėti jiems kasdieniame darbe: dažnai nedidelė detalė, subtilus niuansas gali tapti tuo prieskoniu, dėl kurio kirpėjas ir pelno savo klientų meilę ir lojalumą.

Didžiulio auditorijos susidomėjimo sulaukę Mazella&Palmer lektoriai, linkėdami sėkmės savo puikiems studentams, pažadėjo po pusmečio vėl sugrįžti, ir šį kartą scenoje pademonstruoti ne tik kirpimus, bet ir dažymus, kuriuos atliks kūrybinės komandos “A-Twins” duetas – Andrius Mašauskas ir Anatolijus Pajanok.