“Awesome – nuostabu!” – tokia reakcija buvo pasitikti kūrybinės komandos A-Twins ir dizainerio Viliaus Venckevičiaus kurti įvaizdiniai modeliai sausakimšoje seminaro “Awesome” auditorijoje Kaune.

 

Unisex dvasia

Anšlaginio kirpėjų bendruomenės susidomėjimo sulaukusiame moteriškų ir vyriškų kirpimų bei dažymų tendencijų seminare netrūko išraiškingų formų ir vasariškai gaivių spalvų. Dominuojančią įvaizdinių modelių unisex stilistiką – kupiną stambių printų, suraižytą kampuotų linijų ir pagardintą V. Venckevičiaus kurtais išskirtiniais autoriniais aksesuarais – pabrėžė kirpimai su ryškiais perėjimais, suformuotais kampais, pripildyti sportiškos dvasios.

Puikiai didžiuliame ekrane vizualizuotoje ir įgarsintoje scenoje A-Twins kūrybininkai Andrius Mašauskas ir Anatolijus Pajanok pademonstravo keturis kirpimus ir įkvepiančius spalvinius sprendimus.

 

 

Adaptuotos pasaulinės tendencijos

Pasaulinių tendencijų pristatyme nubrėžtos kelios linijos, kurios dominuos šį sezoną tiek bendrajame įvaizdyje, tiek plaukų stilistikoje: tai ir afrikietiški milžiniški printai su sodria spalvine palete, išdidžia elegancija ir tradiciniais raštais, ir visiškai priešinga “dvasingumo” srovė, su kukliais, diskretiškais audiniais, neutralia palete ir chromatiniu tyrumu, arba industrializuota suklastotos gamtos srovė, su keistomis, mutavusios augalijos įkvėptomis formomis, pabrėžtinu dirbtinumu, cheminės taršos pėdsakais ir rėkiančiomis holograminėmis spalvos.

“Labai svarbus bespoke – arba individualaus pritaikymo konkrečiam žmogui – momentas, – apie tendencijų taikymą kasdieniame darbe pasakoja A. Pajanok. – Kitaip sakant, kokia populiari ir madinga bebūtų srovė ar šukuosena, meistras privalo ją kaskart koreguoti ir modifikuoti pagal jo kėdėje sėdintį konkretų žmogų. Kaip bespoke kostiumas pasiūtas konkrečiam žmogui – taip šukuosena klientui turi būti kuriama tokiu pačiu principu. Gaivi, šviežia, bet meistriškai adaptuota”.

 

Avietės ir karamelė

“Ryškios spalvos neužleidžia savo pozicijų ir šiemet, tik jeigu prieš metus dominavo “plastiko ir sintetikos” spalvų ryškumas, tai šios vasaros trendas – “skanios”, uogas ir karamelę primenančios plaukų spalvos. Nuo desertinės avietės, iki tamsios gervuogės ir sodrios spanguolės. Ryškumas derinamas su pablukusiais, tarsi išplautais atspalviais,” – apie spalvinius sprendimus pasakojo A. Mašauskas.

Juolab kad klientai netradicinėms spalvos pasirengę kaip niekad: baigėsi laikai, kai ryški spalva nusiplauna jau po savaitės – su dažomaisiais, individualiai pagal plaukų spalva parinktais EVO Fabuloso serijos kondicionieriais ryškumas gali būti išsaugojamas tiek, kiek reikia, iki kito apsilankymo salone.

Kita vertus, spalvos ir kirpimai papildo ir atsveria vienas kitą, išlaikydami harmoningą balansą: aštrias kirpimo formas švelnina išblukusios spalvos, o švelnius, judesio kupinus kirpimus tarsi aštrūs prieskoniai gardina akį traukiantys spalviniai sprendimai – nuo karamelizuoto vario, iki ciklameno raudonumo.

Žaidžiama tekstūrų skirtumais: minkštas, iškarpytas viršugalvis kontrastuoja su griežtomis, žemyn krintančių tiesių sruogų linijomis.

 

Pirmapradis ir neįpareigojantis

Tuo tarpu vyriškuose kirpimuose – daug pirmapradiškumo, tyčia griaunamos vyravusios tikslios formos ir lengvai pašiaušta struktūra, tarsi ką tik per plaukus būtų ūžtelėjęs šilto vasaros vėjo gūsis, o vyriški dažymai atrodo tarsi natūraliai pablukę nuo atostogų saulės ir sūraus jūros vandens.

“Išlaižytą, perdėm rafinuotą vyro įvaizdį keičia kirpimai, kurie nebeįpareigoja praleisti keliolika minučių prie veidrodžio: užtenka kelių lašų formavimo priemonės ir lengvo brūkštelėjimo per plaukus ranka, suteikiant jiems norimą kryptį bei formą,” – apie šiųmetes vyrų plaukų stilistikos kryptis pasakoja A. Mašauskas, ragindamas nebijoti natūraliai papurusių plaukų ar “neklusnios sruogos” efekto vyriškame kirpime.

 

Kirpimai ir šukavimai: Kūrybinė komanda A­TWINS (Atwins.lt)

Rūbai, aksesuarai ir stilius: Vilius Venckevičius

Makiažas: Eglė Jočienė (Makeup by Emma)

Rėmėjai: Nook Family ir EVO