Ne išlaižytas dirbtinumas, o rafinuotas natūralumas – štai kokius vyrų šukuosenų pokyčius deklaruoja plaukų stilistikos meistrai iš kūrybinės komandos A-Twins – Andrius Mašauskas ir Anatolijus Pajanok.

Kirpimai, kurie nebeįpareigoja vyro praleisti keliolika minučių prie veidrodžio: keli lašai formavimo priemonės, lengvas brūkštelėjimas per plaukus ranka, suteikiant jiems norimą kryptį bei formą – ir viskas, jūs jau pasirengęs. Nes, pasak plaukų stilistų, neišbaigtumas, tyčia sugriautos vyravusios tikslios formos, lengvai pašiaušta struktūra, tarsi ką tik per plaukus ūžtelėjęs pavasarinio vėjo gūsis – tai tos tendencijos, kurios vyrauja šio sezono plaukų stilistikoje.

“Trys pagrindiniai žodžiai: raw, tribal ir bespoke, – apie gatvę okupuojančias tendencijas pasakoja A. Mašauskas. – Raw, arba pirmapradis, neapdorotas – tai tendencija, leidžianti nebesivaikyti žvilgančio, išlaižyto kiekvieno plauko sudėliojimo tik ten ir tik taip, kaip numatyta. Atvirkščiai: dabar natūraliai papurę plaukai, neklusni sruoga vyriškame kirpime yra sveikintina ir toleruojama. Kasdieniška, tikra ir sodru, kaip nerafinuotas cukrus.”

Tribal – arba gentinis – motyvas, pasak stilistų, persipina su sportiniais elementais, nes sporto stilistikos įtaka išlieka labai stipri: ištrumpinti šukuosenų šonai, veržliai iškelta, kažkiek pankišką estetiką primenanti priekinė šukuosenos dalis – tai irgi moderniai sportiško įvaizdžio dalis.

“Labai svarbus bespoke – arba individualaus pritaikymo konkrečiam žmogui – momentas, – teigia A. Pajanok. – Kitaip sakant, kokia populiari ir madinga bebūtų srovė ar šukuosena, meistras privalo ją kaskart koreguoti ir modifikuoti pagal jo kėdėje sėdintį konkretų žmogų. Tai kaip bespoke kostiumas, pasiūtas konkrečiam žmogui – šukuosena vyrui turi būti kuriama tokiu pačiu principu. Gaivu, šviežia, ir adaptuota jums”.

 

Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ

– Šukuosenos išlieka veržlios, tačiau jas susitvarkyti paprasta ir lengva – rinkitės tai, kas patogu nešioti ir nereikalauja ekstra priežiūros.

– Paprašykite savo kirpėjo parinkti tinkamiausią plaukų formavimo priemonę ir pateikti naudojimo rekomendacijas: pvz. tinkamai parinkto stiprumo sausu vašku arba neblizgia guma nepriekaištingai pastatysite plaukus priekyje ir kartu išlaikysite natūralumo įspūdį, kad plaukai neatrodytų tarsi nevykusiai suklijuoti. Arba drėkinantys serumai, geliai, fluidai, losjonai – visų jų paskirtis ne tik atgaivinti plaukų struktūrą, bet ir suteikti jiems standumo, padedančio išlaikyti sruogas neišsidraikiusias.

DAUGIAU: ATWINS.LT

 

KIRPIMAI IR ŠUKAVIMAI: KŪRYBINĖ KOMANDA A­-TWINS 

RŪBAI: VILIUS VENCKEVIČIUS

MAKIAŽAS: LAURA KREIVYTĖ

FOTO: TOMAS VYŠNIAUSKAS (ELECTROMAGNETICO.LT)