Grandiozinis šou Danijoje, įtempta mokymų savaitė Lietuvoje, tuomet – strimgalviais į Meksiką ir Akapulką Pietų Amerikoje – tai tik dar viena eilinė ištrauka iš „Mazella&Palmer“ darbotvarkės. Prieš šešerius metus brito Dove’o Palmerio ir prancūzo Jeano Baptiste Mazellos sukurtas prekinis ženklas pristatė tarptautinių mokymų kirpėjams programas, o šiandien jie laikomi viena stipriausių pasaulio kirpėjų mokymo platformų ir pelnytai vadinami legendomis.

Visą savaitę Lietuvoje praleidę „Mazella&Palmer“ meistrai net tris dienas skyrė Lietuvos kirpėjams: Modernių saloninių kirpimų kurse per šešiasdešimt klausytojų ir dvi dešimtys praktinės dalies dalyvių turėjo progą tobulinti savo įgūdžius ir pritaikyti gautas žinias praktiškai.

 

Apie šviežius viešnagės Lietuvoje įspūdžius, Modernių saloninių kirpimų kursą ir apie naująją kolekciją „Demeure“ bei pokyčius pačioje „Mazella&Palmer“ kompanijoje – pasikalbėjome su pačiu Jean Baptiste Mazella.

IMG_0184

Papasakokite trumpai, ko mokėte kirpėjus šį kartą ir apie ką buvo šis – Modernių saloninių kirpimų – kursas?

Tai, kas buvo dėstoma šiame kurse kirpėjams, gerokai „persuka smegenis“ ir pakeičia patį mąstymo būdą dirbant.

Trumpai tariant, šis kursas yra pats svarbiausias salone dirbančiam plaukų stilistui. Tarkime, Kirpimų pagrindų – Foundation – kursas yra aiškiai struktūruota esmių esmė, kurią perprasti ir išmokti tobulai valdyti turi kiekvienas meistriškumo siekiantis profesionalas. Tačiau kai į saloną ateina konkretus žmogus, klientas, jam niekada netaikysite kažkurios išgrynintos formos ar techninio kirpimo – privalote mokėti maišyti sluoksniavimą, gradaciją, teisingai parinkti nesujungtų kirpimo zonų išdėstymą, kad išgautumėte tai, ko reikia tam konkrečiam žmogui apkirpti.

Tai tarsi matematika: iš pradžių išmokstame skaičius, o tada jau mokomės juos sudėti, atimti, dauginti ir traukti šaknį. Tam, kad vienas kirpimas įgytų begalę variantų ir variacijų.

Šiame kurse neapsiribojame siaurais rėmais, bet kartu mokomės atsakyti į klausimą: kokiam klientui tiktų vienas ar kitas sprendimas?

Tarkime, žmogui masyviu žandikauliu automatiškai siūlysite trikampio formos kirpimą – kuris, kaip žinote iš Kirpimo pagrindų kurso, vizualiai siaurina veidą. Tačiau įsivaizduokite, kad tas pats žmogus pasižymi ir labai plokščia nugarine galvos dalimi. Ką daryti tuomet? Žinoma, ją vizualiai kilstelėti! Štai tokiems kombinuotiems sprendimams – ir ne tik – skirtas šis kursas. Sakyčiau, be galo interaktyvus kursas, nes dalyviams teko patiems mąstyti, ieškoti sprendimų ir juos atrasti bei paaiškinti.

Puiku tai, kad jau rugpjūčio mėnesį sugrįšime į Lietuvą ir pakartosime šį Modernių kirpimų kursą visiems tiems, kurie šį kartą paprasčiausiai netilpo.

IMG_0152

Lietuvoje „Mazella&Palmer“ svečiuojasi jau penktą kartą. Ar galėtumėte palyginti Lietuvos kirpėjus su kitų šalių kolegomis?

Kaip tik šiandien, stebėdamas praktinėje dalyje triūsiančius dalyvius, labai nuoširdžiai pasakiau savo kolegai Vladui: manau, kad tai viena stipriausių grupių, kokią esame turėję visame pasaulyje. Įdomu tai, kad visi šie žmonės – dauguma jų yra iš UNISON salonų tinklo – nuosekliai mokėsi su mumis nuo pat pirmųjų seminarų čia, Lietuvoje, todėl galime matyti ir įvertinti, kokią stulbinamą pažangą jie yra padarę.

Vienas malonumas dirbti su tokiais studentais – ir su tokia komanda: akivaizdu, kad mūsų vizitus organizuojantys A-TWINS vadovaujasi tais pačiais kriterijais ir principais, kaip ir mes.

IMG_0156

Esate be galo užimti, ir vis tiek spėjate pristatyti net po kelias kūrybines kolekcijas per metus – kaip randate laiko ir šaltinių įkvėpimui, kuris būtinas kūrybai?

Mūsų įkvėpimas ateina iš to, ką matote nuotraukų fone, iš modelio aprangos, makiažo. Kur bebūtume, kurioje šalyje bedirbtume, galime netikėtai pamatyti tai, kas mums patiks ir taps įkvėpimu – pačiose netikėčiausiose vietose ir pačiais netikėčiausiais momentais. Štai šiandien ryte Dove’as grįžo iš Graikijos ir jau rytoj skrenda į Pietų Korėją. Aš gi jau rytoj iš Lietuvos iškeliauju į Meksiką. Ir niekas nežino, kada, kur ir ką kažkuris iš mūsų pamatysime, kas gali tapti būsimos kolekcijos dalimi.

Su kūrybingumu taip jau yra: jei pernelyg save spaudi, nieko neišeina. Čia panašiai, kaip rasti gražų modelį savo kolekcijai: jei užsibrėži, kad štai, kitas dvi dienas vaikščiosiu po Londoną ir ieškosiu modelio – nieko nebus, tikrai nieko nerasi. Užtai eilinę dieną, bežingsniuojant į darbą, reikiamas modelis gali tiesiog išdygti iš už kampo tiesiai priešais tave!

 

Būtent taip ir „medžiojate“ modelius savo kolekcijoms?

Žinoma! Mes niekada nenaudojame profesionalių modelių, kurie paprastai būna pernelyg suvaržyti savo agentūrų reikalavimų ir mums netinka – juk kuriant kolekcija reikalinga maksimali veiksmų laisvė.

 

Papasakokite apie savo paskutinę kolekciją DEMEURE – kas tai ir apie ką?

Prancūziškai demeure  reiškia „senas namas“. Šiuo žodžiu dažniausiai vadinamas didelis, senovinis šeimos namas, truputį apleistas, truputį baugokas, turintis savo istoriją, pasislėpęs už didelių vartų, priglobtas seno sodo. Tokia ir šios kolekcijos atmosfera.

Kolekciją kūrėme kaip vieninga komanda – todėl kiekviena detalė labai puikiai sukibo į vientisą visumą. Pati fotosesija vyko ne šiaip studijoje, bet apšepusiame, senoviniame name, kuris šiuo metu paverstas filmavimų ir fotografavimų studija. Negana to, pirmą kartą pamėginome padaryti atvirkščiai: užuot pirmiau nufotografavę kolekciją ir iš užkulisių darbo susukę reklaminį filmuką, visą dėmesį skyrėme kolekcijos atskleidimui būtent per video. Štai kodėl galutiniame rezultate pagrindinis akcentas tenka nuotaikai ir atmosferai.

Vykdote veiklą šešerius metus ir pasiekėte įspūdingų rezultatų bei pasaulinio pripažinimo – o kas toliau, kas numatyta artimiausioje „Mazella&Palmer“ ateityje?

Viena didžiausių naujienų ir milžiniškas žingsnis visai kopmanijai – oficialaus „Mazella&Palmer“ salono-akademijos atidarymas Londone. Žingsnis, kuriam ruošėmės ketverius pastaruosius metus. Prestižinėje Londono vietoje įsikūrusiame salone-akademijoje nuo rugsėjo mėnesio darbuosis  15 kirpėjų, o sekmadieniais ir pirmadieniais vyks kirpėjų ir koloristų mokymai bei kursai.

Jau senokai pastebėjome, kad ilgi, savaitę trunkantys kursai nepasiteisina – žmonės pavargsta, nebesusikoncentruoja ir kursų pabaigoje švaisto laiką veltui. Tuo tarpu mes pasiūlysime į akademijoje organizuojamus mokymus atvažiuoti tik savaitgaliui, 2 arba 3 dienų intensyviam kursui, kuriame kiekviena minutė bus koncentruota ir skirta darbui.

 

 

 

„Mazella&Palmer“ Modernių saloninių kirpimų master class seminaras Lietuvoje – jau rugpjūčio 15 d.

 

DATA: Rugpjūčio 15 – 16 – 17 d. d.
VIETA: PARK INN, Donelaičio g. 27, Kaunas
LAIKAS: 10:00 – 14:00 / paskutinę dieną 13:00 – 16:00

DĖL MASTER CLASS PRAKTIKOS likusių laisvų vietų ir sąlygų teirautis telefonu:
SKIRMANTĖ 8 612 20556
MANTAS 8 636 34944

Daugiau informacijos apie seminarą.